Home Sport Interi e nis me barazim – Barella në kohën shtesë i shpëton zikaltërit nga humbja

Interi e nis me barazim – Barella në kohën shtesë i shpëton zikaltërit nga humbja

2 min read
0
0
52
kujtesa

nteri nuk e ka nisur mirë Ligën e Kampionëve, duke barazuar në shtëpi me Slavia Pragën 1-1.

Interi e nisi më mirë ndeshjen, duke pasur disa raste, fillimisht me Stefan de Vrij në minutën e 12-të, por gjuajtja e tij shjoi mbi portë.

Pas tij provuan edhe Lautaro Martinez (16’) dhe Danilo D’Ambrosio (24’), por as këta nuk e gjetën portën.

20 minutat e pjesës së parë shkuan pastaj në qetësi duke mos pasur raste.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Pjesa e dytë nuk ka nisur mirë për Interin.

Ka qenë sulmuesi nigerian Peter Olayinka, që më parë ka luajtur te Skënderbeu i Korçës që ka arritur ta gjejë rrjetën.

Zhvillohej minuta e 64-të kur sulmuesi pas dy tentimeve arriti ta mposht portierin Samir Handanovic (1-0).

Peter Olayinka duke shënuar . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi nuk u dorëzua dhe filloi sulmet  drejt portës së çekëve, por duke lënë zbrastësi prapa dhe duke rrezikuar edhe golin e dytë.

Italianët golin e barazimet e gjetën në kohën shtesë.

Ishte Nicolo Barella që me një goditje brenda zonës e barazoi rezultatin (1-1).

Nicolo Barella . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi në fund e kishte edhe një rast me Lukakun, por që portieri mbro.

Interi dhe Slavia kanë nga një pikë pas xhiros së parë. /Telegrafi/


Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…