Home Uncategorized Lëndimi i Tyson Furyt mund ta shtyjë rimeçin ndaj Deontay Wilder

Lëndimi i Tyson Furyt mund ta shtyjë rimeçin ndaj Deontay Wilder

1 min read
0
0
43
kujtesa

Rimeçi i caktuar ndërmjet Tyson Fury dhe Deontay Wilder mund të shtyhet për shkak të lëndimeve që i pësoi britaniku në duelin kundër Otto Wallin – ka thënë promovuesi Frank Warren.

31-vjeçari pësoi një çarje të rëndë mbi syrin e djathtë në raundin e tretë dhe e zhvilloi pjesën e tjetër të duelit (deri në raundin e 12-të me këtë dëmtim). Pas përballjes, ai u dërgua në spital për t’iu nënshtruar intervenimit kirurgjik për mjekimin e atij lëndimi.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…