Home Lajme Burrë e grua diplomojnë si kadetë të Policisë së Kosovës

Burrë e grua diplomojnë si kadetë të Policisë së Kosovës

1 min read
0
0
55
kujtesa

Një rast i rrallë ka ndodhur këtë herë me diplomimin e kadetëve të policisë, pasi që në këtë gjeneratë kanë diplomuar së bashku edhe një qift.

Dy policët e rinj ishin martuar gjatë kohës sa ishin në Akademinë Policore, andaj edhe kishin fatin që të diplomojnë së bashku si pjesëtarë të Policisë së Kosovës.

Sipas asaj që ju është thënë qiftit nga instruktorët në Akademi kjo gjë nuk kishte ndodhur më parë, që një qift i martuar të diplomonte në të njëjtën kohë, shkruan indeksonline.

Gjatë ditës së djeshme diplomuan 416 zyrtarë policorë të gjeneratës së 54-të të Policisë së Kosovës.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…