Home Lajme 12 vrasje në gjashtë mujorin e parë të këtij viti, rreth 250 mijë armë pa leje në duar të qytetarëve

12 vrasje në gjashtë mujorin e parë të këtij viti, rreth 250 mijë armë pa leje në duar të qytetarëve

1 min read
0
0
39
kujtesa

Incidentet me armë zjarri, që kanë ndodhur kohëve të fundit, kanë bërë që disa raste të përfundojnë me fatalitet.

Sipas Policisë së Kosovës, vetëm në gjashtë mujorin e parë të vitit 2019 janë evidentuar 12 vrasje.

“Duke ju referuar të dhënave në Policinë e Kosovës për rastet nga Neni 178 ‘Vrasje’ në përgjithësi kemi këto të dhëna: në vitin 2018 janë evidentuar gjithsej 32 raste të vrasjeve. Ndërsa në vitin 2019, për gjashtë mujorin e parë janë evidentuar gjithsej 12 vrasje”, thuhet në përgjigjen e Policisë për Telegrafin.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…