Home Lajme Kjo është arsyeja kryesore që e nxiti debatin e ashpër deri në përleshje fizike mes Abazit e Molliqajt

Kjo është arsyeja kryesore që e nxiti debatin e ashpër deri në përleshje fizike mes Abazit e Molliqajt

7 min read
0
0
36
kujtesa

Në përleshje fizike ka përfunduar debati në emisionin Pressing të T7 në mes dy kandidatëve për deputetëHaki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje, dhe ai nga koalicioni PSD-AAK, Dardan Molliqaj.

Abazi dhe Molliqaj kishin konfrontime të forta mes tyre gjatë gjithë debatit duke fyer njëri-tjetrin.

E momenti kulmor erdhi kur Dardan Molliqaj i tha Abazit se sonte do ta shohë në ëndërr pasi e ka përmendur gjatë tërë kohës.

“Veç një batutë po e lshoj, qysh ja ka nis Hakia me më përmen shpesh, tutna edhe andërr don me m’pa sonte”, tha Molliqaj.

Kurse Haki Abazi ia ktheu, duke i thënë se “ty as gruaja jote nuk të sheh në ëndërr”.

“E mira që ti s’je i vetmi Dardan, ty nuk të shoh në andërr kurrë, ty as gruaja jote nuk të sheh në andërr”, i tha Abazi.

Abazi iu drejtua Molliqajt duke i thënë që të mos e thërrasë Hakia, pasi është gjini femërore por ta thërrasë Hakiu.

Kurse Dardan Molliqaj ia ktheu se “edhe dukesh pak si femër”.

Pas kësaj tensionet u ngritën edhe më tej, ku dy mysafirët Abazi dhe Molliqaj, vazhduan duke fyer njëri-tjetrin.

Ndërsa pas përfundimit të pjesës së parë të emisioni Pressing, Abazi dhe Molliqaj i kanë qëruar hesapet fizikisht.

Fjalët e Haki Abazit për përleshjen: “Kam qenë duke dalur nga koridori i televizionit dhe Dardani me shoqëruesin e tij erdhën përmbrapa dhe u kacafytëm dhe dojshin me m’goditë. Ka hy Rexhep Hoti në mes dhe qashtu njëfarë situate e pakëndshme e kapjes për fyti e qisi senesh. Edhe një goditje në këmbë sdi ka më ka ardhë se ishte një situatë komplet jo e mirë”, kishte thënë Abazi.

Fjalët e Molliqajt për përleshjen: “Asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik. Unë nuk i kam problem debatet televizive dhe ndjehem shumë komod t’i mbroj bindjet e mia. Nuk fshihem asnjëherë. Secilin veprim timin politik jam në gjendje ta arsyetoj deri në fund. Nuk e kam problem asnjë akuzë e sulm për veprimet e mia politike. Ankesa e vajtimet nuk mund t’i fshehin humbjet në nivel argumentesh nëpër debate televizive”, ka deklaruar Molliqaj pas incidentit.

Vetëvendosje pas debatit në një deklaratë në Facebook e ka quajtur bandit Dardan Molliqajn.

“Bandat mafioze që kanë kapur shtetin po frikësohen prej ndryshimit që po vjen, prej entuziazmit popullor dhe prej drejtësisë që do të vendoset nga Lëvizja VETËVENDOSJE! Ata po e shfaqin nervozën e tyre duke shpifur pa u ndalur, e tash edhe duke sulmuar fizikisht. Ata tashmë e kanë traditë sulmin fizik ndaj debatuesve në emisione televizivë. “Publiku nuk e meriton këtë nivel të ulët diskutimi. Kosova nuk e meriton këtë nivel të ulët përfaqësimi. Tash po e kuptojmë se slogani i tyre propagandistik “guxim dhe dije”, po nënkupton që guximin e paskan banditët, a dijen injorantët. Presim nga policia të marrë masa ndaj tyre. I bëjmë thirrje KQZ-së të largojë nga lista këta persona që po ushtrojnë dhunë”, thuhet në deklaratën e VV-së.

Policia e Kosovës ka intervistuar mbrëmë të dyshuarit:

“Më datë 11.09.2019, rreth orës 22:55, Policia ka pranuar informatën lidhur me një incident në Fushë Kosovë, dhe njësitet e stacionit kompetent policor menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku aty kane takuar njërin nga personat e përfshirë i cili është në proces të intervistimit dhe tani janë duke ndërmarr të gjitha procedurat e nevojshme ligjore, në mënyrë që në konsultim me prokurorin kompetent të ndërmerren veprime të mëtutjeshme”, ka thënë për Sinjalin zëdhënësi i Policisë Daut Hoxha. /GazetaExpress/

Ndiqeni momentin e përplasjes verbale mes Molliqajt dhe Abazit.

https://video.gjirafa.com/pressing-haki-abazi-dardan-molliqaj-rexhep-hoti-endrit-shala-11-09-2019

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…