Home Lajme Historia interesante e kameramanit anglez – Më 1997 xhironte luftën e Kosovës, të martën ndeshjen ndaj Anglisë

Historia interesante e kameramanit anglez – Më 1997 xhironte luftën e Kosovës, të martën ndeshjen ndaj Anglisë

1 min read
0
0
27
kujtesa

Kameramani Chris James ka një histori më shumë se 20-vjeçare me popullin e Kosovës.

Ndeshja e të martës mbrëma mund të themi se ishte vëllazërore, shkaku i afërsive dhe dashurisë së dy popujve mes tyre.

Ndihma e madhe e britanikëve në luftën e Kosovës, ka bërë që këta të fundit të mos harrojnë asnjëherë të mirat e tyre.

Tani pas më shumë se 20 viteve, James ka pasur fatin të incizoj edhe ndeshjen në mes të Kosovës dhe Anglisë të zhvilluar në St Mary’s të Southamptonit, ku përfundoi me fitoren 5-3 të vendasve.

“Më 1997 në vijën e parë frontale të Kosovës dhe më 2019 në vijën e fushës – dhe asnjëherë një hap prapa. Kameramani Chris James”, shkruan gazetari Gabriel Clarke. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…