Home Lajme Fillojnë punimet për asfaltimin e rrugës Vilanc-Maxhunaj

Fillojnë punimet për asfaltimin e rrugës Vilanc-Maxhunaj

1 min read
0
0
53
kujtesa

Sot kanë nisur punimet në një rrugë e cila më parë ishte mjaft vështirë e frekuentuar pikërisht përshkak të lloçit dhe gjendjes së rëndë që ishte.

Rruga Vilanc-Maxhunaj do të rregullohet, ky është një lajm i mirë për të cilin ka njoftuar edhe kryetari i KOmunës së VUshtrrisë, Xhafer Tahiri.

Tahiri ka thënë se kjo rrugë do të rregullohet me mjete vetanake të komunës dhe pa asnjë cent nga qeveria.

“Filluan punimet në rrugën që lidh fshatrat Vilanc me Maxhunaj, nxënësit e Lagjës Hasani te Vilancit më nuk do të ecin në lloq për të shkuar në . Janë 60 rruge ne 24 fshatra të Vushtrrisë që po ndërtohen në këtë projekt , të gjitha me buxhet të Komunës e 0 euro përkrahje nga Qeveria.” ka shkruar Tahiri në facebook.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…