Home Lajme Prof Nehat Maxhuni i nominuar nga dega AAK në Vushtrri per deputet

Prof Nehat Maxhuni i nominuar nga dega AAK në Vushtrri per deputet

1 min read
0
0
52
kujtesa

Dega e AAK-së në Vushtrri ka njoftuar për kandidatin e vetëm mga kjo komunë që do të garoj në Zgjedhjet e 6 Tetorit.

Kandidat sipas njoftimit të degës në Vushtrri do të jetë Nehat Maxhuni, i cili njëkohsisjt mban edhe postin e kryetarit të degës.

“Dega e AAK-së në Vushtrri, pas konsultimeve me strukturat e degës, dhe pas mbajtjes së mbledhjes së Këshillit Drejtues, ku temë ishin zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen në këtë vit, në mënyrë unanime u vendos që kryetari i degës prof. Nehat Maxhuni të jetë kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga dega e AAK-së në Vushtrri në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen me 06 tetor 2019!” thuhet në njoftimin e degës së AAK-se.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…