Home Lajme Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga Vetëvendosje

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga Vetëvendosje

5 min read
0
0
73
kujtesa

Lëvizja Vetëvendosje tashmë e ka përfunduar listën e saj të kandidatëve për deputetë.

Kësaj liste do t’i prijë kreu i kësaj partie, Albin Kurti, i cili edhe pritet të jetë kandidat për kryeministër të vendit.

Ndaj kësaj liste ka pasur protesta nga disa persona të cilët u lanë jashtë, ndër ta edhe Xhavit Drenori, i cili e quajti Albin Kurtin mashtrues.

Ndërkaq Gluk Konjufca ka thënë se në bazë të informacioneve që ka, Drenori në fillim ka pranuar vetë që të mos jetë në listën e deputetëve pasi ka humbur garën, por, sipas Konjufcës, ai kur e ka parë që në listë është përfshirë një person tjetër ka shpërthyer në sharje.

Më parë përfaqësuesi i VV-së në KQZ, Adnan Rrustemi ka thënë se lista e këtij subjekti politik është rezultat e proceseve të brendshme zgjedhore brenda qendrave.

Rrustemi, në një lidhe direkte në RTV Dukagjini ka thënë se në listë janë përfshirë kuadro nga kategoria të ndryshme shoqërore dhe po ashtu lista ka elemente të gjithëpërfshirës gjeografike.

Më poshtë gjeni listën e plotë.

1. Albin Kurti

2. Glauk Konjufca

3. Albulena Haxhiu

4. Arben Vitia

5. Yllza Hoti

6. Liburn Aliu

7. Fatmire Mulhaxha – Kollçaku

8. Haki Abazi

9. Xhelal Sveçla

10. Rexhep Selimi

11. Arbërie Nagavci

12. Hekuran Murati

13. Fitore Pacolli

14. Taulant Kryeziu

15. Hajrulla Çeku

16. Avni Zogiani

17. Saranda Bogujevci

18. Jahja Koka

19. Ismajl Kurteshi

20. Mefail Bajqinovci

21. Vlera Gjakova

22. Valon Ramadani

23. Mimoza Kusari – Lila

24. Fitim Uka

25. Hydajet Hyseni – Kaloshi

26. Mevlyde Hyseni

27. Shpejtim Bulliqi

28. Faruk Mujka

29. Artan Abrashi

30. Tinka Kurti

31. Sylejman Çerkezi

32. Beni Kizolli

33. Arijeta Rexhepi

34. Arbër Rexhaj

35. Sabri Kiçmari

36. Drita Millaku

37. Sami Kurteshi

38. Ali Lakçi

39. Jetmira Vrenezi

40. Mentor Hyseni

41. Arbëresha Kryeziu – Hyseni

42. Ajet Potera

43. Venera Llunji

44. Albin Gashi

45. Hysamedin Feraj

46. Gani Krasniqi

47. Zekë Sinanaj

48. Labinotë Demi-Murtezi

49. Besim Muzaqi

50. Yll Rugova

51. Besa Berberi

52. Nezir Bejta

53. Mimoza Shala

55. Nora Kelmendi

56. Nijazi Isaku

57. Alban Hyseni

58. Albana Gashi

59. Valdrin Ahmeti

60. Gazmend Gjyshinca

61. Bajram Mavriqi

62. Drita Kabashi

63. Qemajl Aliu

64. Bashkim Nurboja

65. Vlora Vula-Gojani

66. Agim Sopi

67. Aziz Bici

68. Mërgim Mestani

69. Arta Bajraliu

70. Driton Tali

71. Enver Haliti

72. Leonora Shabani-Bajraktari

73. Agon Batusha

74. Enkelejda Arifi

75. Getoar Mjeku

76. Shemsi Syla

77. Ilir Kërçeli

78. Dafina Alishani

79. Arjeta Fejza

80. Driton Vela

81. Emrush Xhemajli

82. Sylejman Meholli

83. Visar Korenica

84. Lindita Rexha

85. Arsim Rexhepi

86. Gazmend Islami

87. Mirlinda Sadiku

88. Agron Avdijaj

89. Hidajete Nikçi

90. Enver Dugolli

91. Lorik Lipoveci

92. Shqipe Metaj-Isufi

93. Emin Gërbeshi

94. Fitim Haziri

95. Drilona Jaku

96. Reshat Nurboja

97. Fidan Ademi

98. Berat Reçica

99. Teuta Fazliu

100. Dimal Basha

101. Fatmir Humolli

102. Fjolla Ujkani

103. Muhamet Halili

104. Avni Tafili

105. Fatmir Rashiti

106. Xhelal Haliti

107. Xhevat Sallahu

108. Liridon Fondaj

109. Eman Rrahmani

110. Salih Zyba

Pjesë e kësaj liste është edhe kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila.


Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…