Home Lajme Ish Kryetari i Vushtrris ,Mulaku ne Listen e PDK-se për deputet

Ish Kryetari i Vushtrris ,Mulaku ne Listen e PDK-se për deputet

1 min read
0
0
179
kujtesa

Bajram Mulaku që udhëhoqi me komunën e Vushtrrisë për 10 vite me rradhë duke arritur të fitoi në tri palë zgjedhje para vetës do të ketë edhe një sfidë tjetër.

Mulaku që ishte më i votuari nga PDK në zgjedhjet lokale duket se tani do të jetë edhe në listën e emrave si kandidatë për deputetë nga Vushtrria.

Siç njofton edhe asambleisti nga kjo parti, Kushtrim Hyseni, kjo është bërë pas kërkesë së kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

“Kryetari z.Bajram Mulaku, i cili fitoi zgjedhjet për kryetar tre herë, tani me kërkesë të kryetarit z. Veseli do të jetë kandidat ose më saktë ai do të jetë deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës.” shkruan Hyseni në facebook./VushtrriaOnline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…