Home Lajme Januz Salihaj i bashkohet PDK-së

Januz Salihaj i bashkohet PDK-së

1 min read
0
0
66
kujtesa

Kryetari i Partisë Demoktratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka bërë të ditur se ish-ministri Januz Salihaj është pjesë e kësaj partie.

Veseli tha se rrugët me PDK-në i bashkoi një ekspert i arsimit në vend.

“Si familje e madhe politike dimë t’i çmojmë njerëzit e guximshëm e parimorë dhe ta vlerësojmë mendimin ndryshe”.

“Januzi i kishte kundërshtuar gjithmonë përpjekjet politike për të sistemuar njerëz mbi bazën e nepotizmit në Komunën e Prishtinës. Jemi të lumtur që ai tani do ta japë kontributin e tij si pjesë e PDK-së në luftën tonë të pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit”,ka shkruar Veseli në rrjetin social Facebook .

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…