Home Lajme Derbi Milan-Inter në zjarr, shiten 80 për qind të biletave dy javë para ndeshjes

Derbi Milan-Inter në zjarr, shiten 80 për qind të biletave dy javë para ndeshjes

1 min read
0
0
57
kujtesa

Vazhdon shitja e biletave për derbit e Milanos, ose siç njihet “Derby della Madonnina”, mes Milanit dhe Interit.

Ndeshja zhvillohet me datën 21 shtator dhe interesimi është shumë i madh.

Sipas asaj që shkruan “ANSA”, janë shitur deri tani 60 mijë bileta dhe kanë mbetur rreth 20 mijë të fundit.

Por edhe këto pritet të shiten brenda disa ditësh dhe stadiumi do të jetë i  stërmbushur siç edhe ndodh gjithmonë në këtë ndeshje.

Pasi janë shitur 80 për qind e biletave në “San Siro” kjo tregon se pritja e tifozëve është e jashtëzakonshme për derbin e parë të sez

Ndeshjet mes këtyre dy skuadrave dijnë të jenë të zjarrta./Telegrafi/Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…