Home Lajme Thaçi dekoron Muharrem Fejzën

Thaçi dekoron Muharrem Fejzën

1 min read
0
0
34
kujtesa

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka dekoruar me Urdhrin e Lirisë, Muharrem Fejzën, i vrarë para më shumë se gjysmë shekulli.

“Familja Fejza – Kastrati përbën shembullin më të mirë të rezistencës dhe veprimtarisë që ndër breza i ka kontribuar lirisë që e gëzojmë sot. Figurën emblematike të kësaj familjeje, Muharrem Fejzën, i vrarë para më shumë se gjysmë shekulli, sot e dekorova me Urdhrin e Lirisë. Janë të panumërt njerëzit që kanë dhënë gjithë çfarë kanë pasur për lirinë tonë”, ka shkruar ai në Facebook.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…