Home Uncategorized Emocionuese, ish-luftëtarët e UÇK-së takohen pas 20-vitesh në vendin e njëjtë

Emocionuese, ish-luftëtarët e UÇK-së takohen pas 20-vitesh në vendin e njëjtë

1 min read
0
0
33
kujtesa

Dy ish-luftëtarët e UÇK-së kanë bërë një takim historik pas dy dekadash.

Ish-ushtarët ishin takuar menjëherë pas luftës në Malishevë dhe gëzimi i tyre që gjeten prapë njëri-tjetrin të gjallë, nuk mund të fshihej.

Siç shihet edhe në pamjet e vitit 1999, dy ushtarët e UÇK-së përqafojnë njëri tjetrin, duke uruar fitoren e luftës, ndërsa dëgjohen duke thënë se “ky është vendi jonë dhe se ne Beograd nuk mund ta çojnë serbët”,shkruan Magazina.al.

E dy dekada nga kjo video, dy ushtarët e UÇK-së janë takuar këto ditë sërish në të njëjtin vend ku shihen edhe në video.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…