Home Lajme Çekia publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Kosovës

Çekia publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Kosovës

1 min read
0
0
34
kujtesa

Republika e Çekisë ka publikuar listën e lojtarëve për përballjen ndaj Kosovës dhe Malit të Zi në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Ndeshja në mes të çekëve dhe ‘Dardanëve’ do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” më 7 shtator, ditë e shtunë.

Çekia ka publikuar listën e 19 lojtarëve që do të marrin pjesë në këto dy përballje, derisa ka bërë të ditur se listës do t’i bashkohen edhe disa lojtarë të tjerë.

Kosova në këtë përballje do të jetë me disa mungesa shkaku i lëndimeve që kanë pësuar disa lojtarë, mirëpo do të shpresojë të marrë një rezultat pozitiv.

Gjendja aktuale në Grupin A është tejet sfiduese, pasi Anglia dhe Çekia kanë nga gjashtë pikë, Kosova me pesë, ndërsa Mali i Zi dhe Bullgaria kanë nga dy. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…