Home Lajme Superliga më ndryshe me FC Vushtrrin

Superliga më ndryshe me FC Vushtrrin

1 min read
0
0
92
kujtesa

Shkruan Raif Lahu /Gazetar Sportiv

Tanimë Superliga e Kosovës ka filluar ,entuziasmi i sportistëve dhe futbolldashësëve sa vjen e rritet , Javen e kaluar Superliga startoi me lojëra cilësore megjithese fillimi i kampionatit nuk mund te presim edhe lojëra të mira,por kjo javë duket se do të jetë më ndryshe nëse jo me lojë cilësore ,atëher do të veqohet me diqka tjetër , me atmosferen impozante qe Superliges i ka munguar për një kohë të gjatë , kët atmosfer pritet ta krijojn Klubi i FC VUSHTRRIS dhe Grupi i njohur i tifozëris “FORCA” këta te fundit pra “FORCA” Shquhet per krijminin e atmosferes impozante dhe kjo pritet te ndodhë pikërisht diten e diel (neser) ne Stadiumin më të nxeht ne Superligen e Kosovës ne stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri ,Natyrisht kur i shtohet ksaj edhe nje donator serioz siq është presidenti i klubit Bajrush Kajtazi (Baka) Atmosfera dhe entuziazmi nuk do të mungojë ./VicianaPress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…