Home Lajme Sot do të luhet derbi i Evropës, Liverpool-Arsenal

Sot do të luhet derbi i Evropës, Liverpool-Arsenal

1 min read
0
0
30
kujtesa

Emocionet që i sjell liga angleze nuk janë të rralla, e këto emocione mund ti përjetojnë sot fansat e këtyre dy ekipeve apo edhe gjithë futbollit sepse pritet të jetë një ndeshje fantastike, shkruan Indeksonline.

Duke filluar nga ora 18:30 mund ta ndjekim derbin anglez, Liverpool-Arsenal, e po ashtu nëse inkuadrohen në lojë mund të kemi edhe duel të shqiptarëve, pasi që Xherdani luan për Liverpoolin kurse Xhaka dhe Mustafi për Arsenal, mirëpo ndoshta do të jetë e vështirë ti shohim lojtarët duke luajtur në këtë ndeshje, e gjitha varet nga ajo se çfarë kanë zgjedhur dy trajnerët.

Liverpoolit do ti mungojë portieri Alisson për shkak të një lëndimi, kurse lëndimi e ka lënë jashtë ndeshjes edhe Bellerinin./Indeksonline/.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…