Home Lajme Mblidhet Kryesia e LDK’së, pritet të caktojnë mandatarin për kryeministër

Mblidhet Kryesia e LDK’së, pritet të caktojnë mandatarin për kryeministër

1 min read
0
0
62
kujtesa

Anëtarët e Kryesisë së LDK’së të cilët janë zgjedhur dje pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të partisë, sot përsëri i janë drejtuar selisë qendrore të partisë, prej ku pritet të dalin me një emër që do ta nominojnë për kryeministër në zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen në fund të shtatorit apo në fillim të tetorit.

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka mbërritur në seli, ndërkohë pas tij kanë filluar të mblidhen anëtarët e Kryesisë së LDK’së, Lumir Abdixhiku, Muharrem Sfarqa, Lutfi Zharku, Vjosa Osmani, Ismet Beqiri e të tjerë.

Ndërkohë nuk dihet nëse do të diskutohet edhe cështja e koalicionit parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje./GazetaExpress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…