Home Lajme Vushtrria në Kohe kur kishte sahat kullen (FOTO)

Vushtrria në Kohe kur kishte sahat kullen (FOTO)

1 min read
0
0
78
kujtesa

VUSHTRRIA NË KOHË!

NJË FOTO E BERË MĖ 1952 PARA SAHAT KULLËS NË VUSHTRRI!

Qyteti i Vushtrrisë ruejti për një kohë të gjatë qënesinë e vetë e të qënurit Fisnik.
Qarshia e vjeter ishte Aset më vlerë të veqantë,që ndërthurte në vete krenarinë dhë rrugëtimin ndër Shekujë.
Është dëm dhë fatkeqesi,që shumë cka humbi më fajin dhë mos përkujdesjës tonë.
Dëmin dhë zhdukjën e asaj pjese të mbeturë,deri më 1999 e bënë hordhitë Sërbe,duke djegë bukurinë e mbetur ndër breza!
Më qëllim nuk do të identifikojë ish bashkëqytetetaret në Foto.Kërkojë nga ju të identifikoni bartesit e kesaj Foto! /VicianaPress/

Foto e siguruar nga nje Lexues i Portalit VicianaPress
Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…