Home Lajme FC Vushtrria edhe me nje perforcim

FC Vushtrria edhe me nje perforcim

1 min read
0
0
42
kujtesa

Vushtrria bën goditjen e madhe, nënshkruan me mesfushorin e njohur

Alush Gavazaj pasi që u nda nga Feronikeli, tashmë është bërë me skuadër të re.

Mesfushori ka nënshkruar me Vushtrrinë, shkruan Gazeta Sheshi.

Lojtari ka bërë karrierën në Shqipëri dhe Kosovë për klube si Tirana, Bylis, Tërbuni dhe Korabi.

Ai në Kosovë së pari i aranzhua te Liria ku kishte një sezon të mirë nën drejtimin e Blendi Shkëmbit.

Te Feronikeli fillimisht e gjeti mirë vetën, por pastaj e humbi vendin e titullarit.

Vushtrria ditë më parë ka njoftuar se ka marrëveshje edhe me katër brazilian. /Gazeta Sheshi

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…