Home Lajme Haradinaj pas takimit me Limajn: S’ka marrëveshje me NISMA-n

Haradinaj pas takimit me Limajn: S’ka marrëveshje me NISMA-n

2 min read
0
0
29
kujtesa

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme në ndërtesën e Qeverisë e ka pritur në kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajn. Të dy këta, kanë folur rreth koalicioneve të mundshme në mes partive që udhëheqin. Por vendim përfundimtar për koalicion ende nuk kanë marrë.

Megjithatë, Haradinaj, ka deklaruar se ka disponim të mirë për një koalicion të mundshëm.

“Jemi taku me z. Limaj, nuk ka pasë mundësi me fol për koalicion me Nismën, por disponim ka, por nuk jemi dakordu për ndonjë marrëveshje”, tha ai, raporton EO.Haradinaj ka bërë lëvizjen e parë në koalicione duke nënshkruar një të tillë me PSD-në e Shpend Ahmetit.

PSD në listën zgjedhore do të ketë 25 kandidatë për deputetë.

E diskutimet për koalicion dhe zgjedhje të parakohshme kanë nisur pasi Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministrit të Kosovës më 19 korrik të këtij viti.

Ai ka marrë këtë vendim pas ftesës që i është bërë për intervistim nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit.

Si pasojë e kësaj situate, Kuvendi i Kosovës do të mbajë të enjten një seancë të jashtëzakonshme, ku pritet të bëhet shpërndarja e legjislaturës aktuale.


Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…