Home Lajme Vuçiq takohet nesër me Pompeo, temë kryesore Kosova

Vuçiq takohet nesër me Pompeo, temë kryesore Kosova

1 min read
0
0
39
kujtesa

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të udhëtojë sot në New York.

Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, gjatë kësaj vizite, përkatësisht nesër ai do të takohet edhe me sekretarin e Shtetit, Michael Pompeo.

Siç raportohet tutje, Vuçiq dhe Pompeo do të takohen për një drekë të organizuar nga Sekretari i Shtetit i SHBA-së.

Për më tepër, theksohet se presidenti serb do të ketë një numër takimesh të tjera në New York.

Dhe siç bëhet e ditur më tej, temë kryesore e takimit në mes të Pompeos dhe Vuçiqit ka të ngjarë të jetë edhe Kosova. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…