Home Kulturë DEMOKRACIA

DEMOKRACIA

1 min read
0
0
55
kujtesa

Nga: Charles Bukowski
Përktheu: Fadil Bajraj

problem, natyrisht, nuk është sistemi demokratik,
por pjesët
e gjalla që e përbëjnë sistemin demokratik.
Personin e parë që e hasni në rrugë,
shumëzojeni
filanin a
filanen me
3 ose 4 a me 30 ose 40 milionë
dhe aty për aty do ta
dini
përse gjërat mbesin jofunksionale
për shumicën prej nesh

Do të doja të kem ilaç për gurët e shahut që
ne e quajmë njerëzim…

ne kemi përballuar një numër ilaçesh
politike

dhe të gjithë po mbesin
boll të hajvantë për të shpresuar
se ky që e kemi

TASH
do të shërojë pothuajse
çdo gjë.

Bashkëqytetarë,
sistemi demokratik kurrë nuk ka qenë
problem, problem jeni
ju./Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Kulturë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…