Home Uncategorized Milani tenton transferimin e Mariano Diazi

Milani tenton transferimin e Mariano Diazi

1 min read
0
0
29
kujtesa

Milani është duke e kërkuar edhe transferimin e një sulmuesit para se të mbyllet ky afat kalimtar, derisa ka shënjestruar Mariano Diazin e Real Madridit.

Sulmuesi domenikano-spanjoll nuk ka vend në planet e Zinedine Zidanes për sezonin e ri, andaj në këtë afat kalimtar do të shitet përfundimisht.

Diaz ishte shitur para dy vitesh te Lyoni për t’u rikthyer në verën e kaluar përsëri te Los Blnacos, mirëpo nuk kishte arritur ta tregonte vetën.

Sipas Gazetta dello Sport, Rossonerët po tentojnë që ta transferojnë sulmuesin 26-vjeçar në këto pak ditë të mbetura të afatit kalimtar.

Gjiganti nga Serie A fillimisht tentoi ta transferonte Angel Correan nga Atletico Madridi, mirëpo spanjollët kërkojnë 50 milionë euro.

Mariano po kërkon që të luajë standard në sezonin e ri, andaj këtë gjë mund t’ia ofrojë Milani që e kërkon rikthimin në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…