Home Sport Interi mban shpresë për transferimin e Sanchezit

Interi mban shpresë për transferimin e Sanchezit

1 min read
0
0
30
kujtesa

Interi është duke shpresuar që ta transferojë Alexis Sanchezin në këto ditë të fundit të afatit kalimtar nga Manchester United.

Nerazzurët thuhet se janë duke e planifikuar transferimin e anësori kiliani, mirëpo problem i vetëm mbetet paga e tij e lartë që e fiton te Djajtë e Kuq

Snachez aktualisht fiton rreth 550 mijë euro në javë te skuadra angleze, andaj Interi nuk është i gatshëm që ta paguajë atë shumë.

Skuadra italiane është duke e kërkuar po ashtu edhe transferimin e ish-sulmuesit të Tottenham Hotspurit, që aktualisht luan te Swanssea, Fernando Llorente.

Sulmuesi spanjolle dhe Antoino Conte kanë raporte shumë të mira qysh nga koha kur ish së bashku te Juventusi, andaj e dëshiron sërish bashkëpunimin me të./telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…