Home Lajme Presidenti Thaçi dekoron Jetullah Gashin me urdhrin ‘Heroi i Kosovës

Presidenti Thaçi dekoron Jetullah Gashin me urdhrin ‘Heroi i Kosovës

1 min read
0
0
33
kujtesa

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka dekoruar me urdhrin “Heroi i Kosovës”, luftëtarin e lirisë Jetullah Gashi, i njohur si komandant “Drenica” dhe komandant “Jeta”.

Thaçi thotë se Gashi mbante dy nofka shumë domethënëse të përbashkuara në një qëllim, çlirimin e Kosovës;

“Me urdhrin ‘Heroi i Kosovës’ sot kam dekoruar luftëtarin e lirisë, Jetullah Gashin për sakrificën dhe trimërinë e treguar në luftë. Gashi i njohur si Komandant “Drenica” dhe Komandant ‘Jeta’ mbante dy nofka shumë domethënëse të përbashkuara në një qëllim – çlirimin e Kosovës”, shkruan presidenti në Facebook. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…