Home Sport Liverpooli mbetet pa portier, Klopp konfirmon lëndimin e Adrianit gjatë festimit të Superkupës së Evropës

Liverpooli mbetet pa portier, Klopp konfirmon lëndimin e Adrianit gjatë festimit të Superkupës së Evropës

1 min read
0
0
43
kujtesa

Jurgen Klopp ka zbuluar se Liverpooli do të duhet të kontrollojë gjendjen e portierit Adrian përpara takimit të së shtunës me Southamptonin.

Adrian u shpall hero i Liverpoolit pasi priti penalltinë e Tammy Abraham dhe siguroi fitoren e Superkupës së UEFA-s për Reds kundër Chelsea të mërkurën në mbrëmje.

Megjithatë, portieri spanjoll thuhet se pësoi një dëmtim të frikshëm gjatë festimeve me tifozët në fushë në Vodafone Arena të Stambollit.

Sipas gjitha gjasave, Adrian pritet të mungojë në këtë ndeshje, ndërsa rikthimi i tij në skuadër të bëhet me bekimin e stafit mjekësore.

Vendin e portierit pritet të zënë rezervistët Andi Lonergan dhe Caoimhin Kelleher, me të parin që llogaritet si favoritë. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…