Home Lajme Bajrush Kajtazi (Baka)Vushtriasi i suksesëshum që Synon FC VUSHTRRIN ta bëj sikurse e bëri Andrea Agneli JUVENTUSIN !

Bajrush Kajtazi (Baka)Vushtriasi i suksesëshum që Synon FC VUSHTRRIN ta bëj sikurse e bëri Andrea Agneli JUVENTUSIN !

1 min read
0
2
255
kujtesa

FC Vushtrria apo siq është quajtur dikur KF KOSOVA VUSHTRI,tanime eshte privatizuar dhe ka pronarin e ri , qe vie nga nje familje tejet e suksesëshme siq eshte Familja Kajtazi ,apo siq njihet ne Vushtrri ,Biznismeni i Suksesëshum Xhabir Kajtazi i cili ka jep nje kontribut të jashtzakonshum dhe vazhdon ta bej ende.e ket rruge duket se po e ndjek edhe djali i tij Bajrushi i njohur si BAKA,tanime Baka ka marr ne pronesi Klubin e futbollit Vushtrria ,qe ka synime te larta per ta derguar klubin perpara dhe ne majat me ta larta te Superliges dhe ne garat europiane ,prandaj të gjithë spordashësit e Vushtris dhe tifozëria”FORCA” mbesin me shpres se Baka do ta bëj Futbollin Vushtrias ne piedestalet me te larta, staffi i vicianapress Bakas dhe gjithë Vushtrris i deshirojn Suksese .

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…