Home Lajme Foto e rrallë, Thaçi, Veseli, Krasniqi e Arbën Xhaferi dikur së bashku

Foto e rrallë, Thaçi, Veseli, Krasniqi e Arbën Xhaferi dikur së bashku

1 min read
0
0
36
kujtesa

Sot janë bërë 7 vjet nga vdekja e politikanit të njohur shqiptar në Maqedoni, Arbën Xhaferi. Ish-lideri i PDSH-së mbante raporte të afërta me politikën kosovare.

Këtë e dëshmon më së miri edhe kjo fotografi ku Xhaferi shihet me Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe të atin e tij, Fazliun, si edhe Jakup Krasniqin.

Në përvjetorin e vdekjes së Xhaferit të gjithë liderët shtetërorë të Kosovës kanë kujtuar me fjalë miradie jetën dhe veprën e ish- politikanit që bëri shumë për shqiptarët në Maqedoni./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…