Home Sport FC VUSHTRRIA ZYRTARIZON EDHE NJE PERFORCIM

FC VUSHTRRIA ZYRTARIZON EDHE NJE PERFORCIM

1 min read
0
0
295

Duket që FC Vushtrria e ka marr me seriozitet kalimin ne superligë Sot ka ,zyrtarizuar edhe nje lojtar cilësor nga Shqipëria bëhet fjal per Nertil Hoxhaj 22 vjeqar .

Nertil Hoxhaj 22 vjeçar, i lindur ne Fier të Shqiperisë, i formuar te KF Partizani i Tiranës, klub me të cilin debutoi në maj të vitit 2016. Mbrojtësi i majtë, më t’u mbyllur sezoni në janar të vitit 2017 mori një ofertë nga KF Flamurtari i Vlorës ku pas qëndrimit 6 mujor transferohet në KF Bylisit, ku dha kontributin e tij që të renditen si kampion në tabel, por në grup të playoffit kishin Tiranën dhe nuk ia arritën dot të inkuadrohen në Superiore.
Pas aventurës në KF Bylis, Hoxhaj së fundi transferohet në KF Elbasani ku pas qëndrimit një vjeqar përfundon kontratën për të filluar një aventurë të re me ne, në Superligën e Kosovës! /Klubet e Sportit Kosova Vushtrri

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Sonte nga ora 20.00 Fillon Rivaliteti Televiziv për kryetar të Vushtrrisë

19/09/2021 | 09:50 Sonte nga 20.00 në Kanal 10 në emisionin Prime Time do të zhvillohet de…